گاف هایِ کیهان از دستگیری ریگی: او روز قبل از دستگیری هم در دبی بوده،هم در افغانستان وهم درمسیر قرقیزستان

کیهان با ارائه سه روایت متناقض از دستگیری ریگی دو گاف واضح  داده است. در گاف اول کیهان از یک طرف به نقل از وزیر کشور محل دستگیری او را در خارج از کشور اعلام کرده است اما مقام امنیتی مرتبط با کیهان اعلام کرده است که هواپیمای او حین عبور از آسمان ایران مجبور به فرود اضطراری در یکی از شهرهای جنوبی شده است . در گاف دوم در حالیکه وزیر اطلاعات با ارائه یک عکس مدعی حضور ریگی در پایگاه نظامی آمریکا در افغانستان شده است اما همزمان اعلام شده است که در همان روز او در حال مسافرت هوایی از دوبی به قرقیزستان بوده است

کیهان در یک گزارش در مورد دستگیری ریگی سه روایت متناقض ارائه کرده است:

  1. به گزارش خبرنگار کیهان ریگی که سرکردگی گروهک تروریستی «جندالله» را برعهده داشت و طی سالهای اخیر دست به جنایات متعددی علیه مردم مظلوم سیستان و بلوچستان و حافظان امنیت آن منطقه زده بود، صبح سه شنبه درون یک پرواز که از دوبی به مقصد قرقیزستان در حال حرکت بود، در تور اطلاعاتی سربازان گمنام امام زمان(عج) قرار گرفت و دستگیر شد.
    اطلاعات دریافتی کیهان حاکی از آن است که عبدالمالک به همراه «حمزه» نفر دوم گروهک جندالشیطان در این پرواز حضور داشته و هر دو نفر دستگیر شده اند.مقام های امنیتی در این باره به کیهان گفتند: «ریگی از چند روز قبل تحت مراقبت قرار داشت تا اینکه حضور او در یک پرواز مسافربری که از آسمان ایران عبور می کرد فرصتی مناسب برای دستگیری وی ایجاد کرد.» بنابر اطلاعات موجود مقام های نظامی و امنیتی صبح روز سه شنبه پس از حصول اطمینان از اینکه ریگی در این پرواز قرار دارد، از خلبان خواستند پرواز را در یکی از شهرهای مرکزی ایران فرود آورد. خلبان پرواز به دلایلی نه چندان روشن مدتی از این کار امتناع کرد اما نهایتا و پس از رهگیری هواپیمای مسافربری توسط چند جنگنده شکاری نیروی هوایی، در یکی از بنادر جنوبی ایران فرود آمد و ماموران اطلاعاتی توانستند ریگی را بی آنکه کوچکترین آسیبی به دیگران برسد، دستگیر کنند.
  2. از طرف دیگر کیهان طی گزارشی از جلسه مصاحبه حیدر مصلحی اعلام کرد که حجت الاسلام حیدر مصلحی روز سه شنبه پیروزی بزرگ سربازان گمنام امام زمان(عج) در دستگیری سرکرده گروهک تروریستی موسوم به جندالله را به ملت ایران تبریک گفت و افزود: به اعتقاد من حضور میلیونی مردم در راهپیمایی 22بهمن و نشان دادن اقتدار نظام جمهوری اسلامی زمینه ساز این موفقیت بود.وی با تاکید بر اینکه «بنا بر اسناد متقن عبدالمالک ریگی از سوی سرویس اطلاعاتی آمریکا و دیگر قدرت ها حمایت می شد» به اشراف جمهوری اسلامی ایران در این مسئله اشاره کرد و با ارائه عکسی به خبرنگاران و تصویربرداران حاضر در این جلسه که به 24ساعت قبل از دستگیری عبدالمالک ریگی از سوی ایران مربوط می شد، اعلام کرد: این عکس 24ساعت قبل از دستگیری این شرور در مقر نیروهای آمریکایی در افغانستان گرفته شده است.
  3. در روایت سوم به نقل از وزیر کشور آمده است: این فرد شرور که در اختیار نیروهای امنیتی اطلاعاتی کشورهای بیگانه قرار داشت و دست به شرارت می زد با هوشیاری نیروهای امنیتی و سربازان گمنام امام زمان در یک فرصت مناسب در خارج از کشور دستگیر و به داخل منتقل شد.
/ 1 نظر / 12 بازدید

بابا چه ساده ای این یک معامله بود برای آزادی 3 گروگانهای آمریکایی در ایران بابک