یک سوال مهم: ریگی کی دستگیر شده است؟

دستگیری ریگی اقدامی خوشحال کننده است چرا که کثیف ترین آدمها کسانی هستند که به نام عقیده و اعتقاد اقدام به کشتن دیگران می نمایند و من هم مانند بسیاری از هموطنان از دستگیری ریگی خوشحال شدم. اما همزمانی این واقعه با انتشار فیلم بی بی سی ابهامهایی را ایجاد نموده است. بسیاری اعتقاد دارند که فیلم دیشب بی بی سی می تواند فضای افکار عمومی را به نفع جنبش سبز تا حدودی تغییر دهد اما اعلام دستگیری ریگی می تواند افکار عمومی را تحت الشعاع این واقعه قرار دهد و به عبارت دیگر جنبش سبز نمی تواند بهره برداری لازم را از این فیلم بنماید.

یک سناریو اینست که ریگی قبلا دستگیر شده است و امروز خبر دستگیری اش اعلام شده است. تا حدودی دستپاچگی و ناهماهنگی هم در اعلام این خبر وجود دارد. ابتدا العالم اعلام کرد که در داخل کشور دستگیر شده است. لحظاتی بعد مهر اعلام کرد که  او در یکی از کشورهای شرق ایران دستگیری شده است و از طرف دیگر  پرس تی وی  اعلام کرد که ریگی طی عملیاتی از دوبی تا قرقیزستان دستگیر شده است . سرانجام اعلام شده است که منتظر اطلاعیه رسمی وزارت اطلاعات برای تشریح جزئیات این عملیات باشیم.

دستگیری ریگی مایه خوشحالی است و باید از کسانی که این عملیات را با موفقیت انجام دادند تشکر کرد اما اگر اعلام این خبر به قصد بهره برداری سیاسی و تاثیرگذاری بر تحولات داخلی باشد مایه ننگ است که اقدامی که می تواند در سطح ملی مایه خوشحالی باشد به سطح جناحی تنزل یافته باشد.

/ 0 نظر / 11 بازدید